Automobily miliardářů

Čekalo by se, že ti nejbohatší lidé planety budou mít taková auta, které tomuto majetku odpovídají. Tedy především nejnovější a nejmodernější vozy, které jsou na světovém trhu k dostání. Ačkoliv to u mnoha lidí skutečně platí, najdou se i tací, kteří svůj vůz absolutně neřeší. Jedním z nich je jistě zakladatel nábytkářského gigantu Ikea, Ingvar Kamprad.

Automobily miliardářů

Ačkoli patří mezi nejbohatší lidi planety, jeho vůz tomu absolutně neodpovídá. Jezdí totiž vozem Volvo 240 kombi z roku 1993. Tak staré auto nemá ani řada obyvatel České republiky. Těsně v závěsu za ním je potom jeden ze členů představenstva společnosti Google, Eric Schmidt. Ten si na luxusní auta také nepotrpí. V jeho garáži totiž najdeme standardní Toyotu Prius. Pojďme se však podívat na to, co nás zajímá více – tedy moderní a stylová auta, kterými miliardáři jezdím na automobily miliardářů.

Spoluzakladatel firmy Microsoft, který byl po dlouhou dobu považován za nejbohatšího člověka planety – Bill Gates, se může pochlubit vozem Porsche 959. Zajímavostí je, že právě Bill Gates byl prvním z těch, kdo si tento vůz v USA koupil.

Dalším miliardářem, který založil společnost v oblasti výpočetní techniky, je Larry Ellison. Ten založil společnost Oracle. Jedná se o skutečného milovníka supersportů a rychlé jízdy. V jeho garáži se proto nachází vůz McLaren F1, který byl dlouhou dobu jedním z nejrychlejších aut na planetě.

Ačkoliv by se čekalo, že slabost pro výkonné vozy budou mít hlavně mladší generace, v případě Marca Zuckenberga, zakladatele Facebooku tomu tak není. Ten se pyšní relativně obyčejným vozem Acura TSX. Jedná se o americkou verzi vozu známého jako Honda Accord.

Vynechat bychom neměli ani ženy. Nejbohatší z nich, Alice Waltonová, dcera zakladatele řetězce Wall-Mart vlastní automobil značky Ford F-150 King Ranch. Jedná se o typický americký pickup.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *