BMW

Potvrzeno! BMW X7 bude!

BMW
dantetg / Pixabay

Pokud jste si mysleli, že řada X v případě BMW je již bohatě zastoupena, automobilka vás přesvědčí o opaku. Před pár týdny totiž v Mnichově potvrdila výrobu největšího zástupce v nabídce, model X7.

Vyrábět se bude v USA a do prodeje se dostane začátkem roku 2016. Popravdě se nemůžeme ani divit, protože zejména úhlavní konkurenční třída GL od Mercedesu sklí velký úspěch a to nemluvíme jen o americkém trhu, kde jsou obrovské SUV-čka stále hitem. Dokonce, už i samotné Audi Q7 jednou nohou spadá do této velikostní kategorie. BMW tak po několika letech loudání uvede na trh model, který bude vycházet právě z X5-ky, avšak nepůjde jen o jakousi prodlouženou verzi, ale o zcela nové SUV s rozložením interiéru pro 7 pasažérů.

Díky tomu by zejména za velkou louží mělo konkurovat kromě zmíněné německé dvojce i takovému bestselleru, jakým je Cadillac Escalade, respektive jeho přeznačkovanému bratrovi Lincolnu Navigator.

BMW X7 bude především o pohodlí i když hmotnost by se oproti X5-ce neměla moc navýšit, je každému jasné, že se v terénu zejména kvůli delšímu zadnímu převisu nebude umět až tak „dobře“ pohybovat jako v případě X5-ky. Design má být prý podstatně přepracován, přičemž hned na první pohled má být lidem jasné, o kterou řadu X se jedná. To však spustilo poměrně velkou vlnu diskusí, že zejména nová X4 a X6 jsou si dost podobné, respektive X5-ka ( předchozí generace ) a X6-ka jsou zepředu víceméně shodné.

Na to, jak bude X7 vypadat ve skutečnosti, si budeme muset počkat, ale již nyní jsou dostupné počítačové snímky, pod které se podepsal Theophilus Chin. Nejedná se však o nic jiného, ​​než o poskládané části jiných vozidel dohromady. Paleta motorů bude samozřejmé bohatá a do velké míry převzata pravě od X5/6. Samozřejmě hned přišla i otázka ohledně sportovní verze X7 M , tedy konkurence GL 63 AMG , BMW však toto provedení zatím zamítlo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *