Školení řidičů referentů online je efektivnější než prezenční forma

Zaměstnavatelé, kteří berou problematiku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na lehkou váhu, balancují na tenkém ledu. Velmi často zapomínají na povinné školení řidičů „referentů“ (současné zákony již termín neznají). Jedná se o kurz pro všechny zaměstnance využívající firemní vozy.

Za nesplnění této povinnosti vyplývající z § 103 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce může zaměstnavatel dostat pokutu ve výši až 2 milionů korun. Další problémy pak souvisí s případnou nehodou – pojišťovna by se mohla od náhrady škody způsobené necertifikovaným řidičem distancovat.

Jak často musí řidiči projít přeškolením?

Zákony jsou bohužel v souvislosti s povinným školením řidičům nekonkrétní, a není z nich zřejmé, jak často a v jaké podobě se má konat. Podle odborníků na legislativu však není vhodné překračovat periodu dvou až tří let.

Proč je e-learning na výsluní a zájem o prezenční kurzy klesá?

Ukázka z e-školení od Autoškoly King
Ukázka z e-školení od Autoškoly King

Zatímco v minulosti byl jedinou možnou formou prezenční kurz, v současnosti jeví firmy zájem zejména o on-line školení řidičů. Internetové certifikace nabízí spoustu podstatných výhod, především pak výrazně nižší cenu, jednodušší organizaci a časovou úsporu.

Školení online má stejnou váhu jako prezenční kurz a zaměstnanci si z něj obvykle zapamatují mnohem více informací. V praxi samozřejmě záleží na kvalitě vybraného školení – chcete-li, aby si zaměstnanci ze školení „něco odnesli“, nechte je absolvovat kurz, který sestavili skuteční odborníci. A protože kvalitu nepoznáte dříve, než začnete procházet slidy, zaměřte se na e-learning s možností vyzkoušení v rámci demoverze.

Ukázka z e-školení od Autoškoly King
Ukázka z e-školení od Autoškoly King

Vyzkoušet si můžete například školení řidičů na www.king-skoleni.cz. Jedná se o kurz, který připravili experti z renomované pražské Autoškoly King.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *