Nespalte se při výběru dodávky: Je lepší nová, nebo ojetá?

Neobejdete se bez dodávky a rozhodujete se mezi novým a ojetým vozem? Těžká volba. Ojeté užitkové vozy jsou levnější, ale počítejte s vyšším opotřebením. Rozhodnete-li se pro nový model, odpadne vám celá řada starostí, nicméně se investice nemusí vrátit tak rychle, jak čekáte. Prozradíme vám několik tipů, které vám rozhodování usnadní.

Kdy se vyplatí pronájem dodávky?

Zásadní otázkou je míra budoucího využití užitkového vozu. Pro sváteční uživatele je totiž mnohem výhodnější pronájem dodávky. Odpadne vám starost o technický stav vozu, parkovací stání a nebudete ztrácet čas administrativou. Pokud však hodláte dodávku využívat častěji, vyplatí se vám pořízení vlastního vozu.

Vyberte si model, který splní vaše požadavky

Užitkové vozy jsou k mání v širokém spektru provedení. Některé modely se liší jen v detailech, ale je dobré zvážit, jestli naplno využijete kapacitu, výkon motoru a podobně. Ujasněte si, k jakým účelům budete dodávku využívat a podle toho si vyberte vyhovující provedení.

auto-kotous.cz_dodavky-gruber_cz_01

Nový, nebo starší model?

Vraťme se k otázce, která zazněla v úvodu. Vyplatí se investice do nové dodávky, nebo je lepší navštívit specializovaný bazar užitkových vozů a ušetřit?

Nová dodávka je v perfektním technickém stavu a dostanete na ni několikaletou záruku. Nemáte-li po ruce dostatek finančních prostředků (a nechcete se zavazovat k leasingu nebo úvěru), bude pro vás schůdnější pořízení starší dodávky.

auto-kotous.cz_dodavky-gruber_cz_02

Vybraný bazar navštivte společně s odborníkem (mechanikem), který danému segmentu vozů rozumí a poradí vám. Nenechte se ošálit pěkným vizuálním stavem vozu a nechte si ho důkladně prověřit. Samozřejmostí by měla být i doživotní garance na původ vozu. Tu vám poskytne například renomovaný prodejce ojetých užitkových vozů AUTO GRUBER. Užitkové vozy na prodej najdete na www.dodavky-gruber.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *