Nové la Ferrari

jingoba / Pixabay

Milovníci Ferrari buďte na pozoru. Tato automobilka totiž před nedávnem avizovala, že vyrobí supersportovní model s názvem la Ferrari. Pokud jste tuto zprávu nezaregistrovali a o auto byste měli zájem, je již nejspíš pozdě. Uvádí se, že má o tento vůz zájem již zhruba 700 kupců. Ferrari však těchto modelů vyrobí pouze 499 kusů. Ostatní zájemci přesahující toto číslo bohužel mají smůlu. O tento vůz je totiž obrovský zájem a to i přesto, že cena každého z nich se odhaduje na více než 32 milionů korun.

Ferrari bylo vždy známo především ohromným výkonem a skvělými jízdními vlastnostmi. Můžeme si být jisti, že toto zůstane zachováno i u vozu laFerrari. Zachováno možná není ten správný výraz, jelikož v případě tohoto supersportu bude výkon až 800 koní. Kromě standardního benzinového dvanáctiválce bude osazen i elektromotorem o výkonu 163 koní a celkový výkon tak bude čítat neuvěřitelných 963 koní. Zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině se tak bez problémů dosáhne pod tři sekundy. To slibuje skutečně nezapomenutelný zážitek z jízdy. Ten se prožije především na uzavřeném okruhu než na silnici, kde potenciál auta není možné využívat naplno vzhledem ke kvalitě silnic a také rychlostním omezením. Ferrari laFerrari totiž dovolí svému řidiči jet až 350 kilometrů v hodině.

Naprostou samozřejmostí je i stylový a unikátní design, který ve Ferrari skutečně umí. V kombinaci s rudou barvou, která je pro tuto značku typická, se tento vůz stane v běžném provozu nepřehlédnutelným a jeho majitel se může těšit obdivu mnoha kolemjdoucích. Pokud by mu však byl nepříjemný, stačí lehké sešlápnutí plynového pedálu a výkon motoru se postará o to, že můžete být během krátké chvíle o několik set metrů jinde. Pokud jste však rádi středem pozornosti a obdivu, bude toto auto fungovat skutečně jako magnet na obdivné pohledy ostatních.

jingoba / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *