Bentley

Bentley Mulsanne nejluxusněší limuzína od Bentley

Bentley
Pixelkollektor / Pixabay

Vozy Bentley lákají muže snad každého věku. Bohužel ne každý si může tyto špičkové a designově skvělé automobily dovolit. Pojďme si společně představit jeden z nejluxusnějších vozů poslední doby, vůz Bentley Mulsanne.

Ten se může jako řada jeho předchůdců chlubit především ručním zpracováním a kombinací té nejmodernější techniky, která je v automobilovém průmyslu k dispozici. Díky této kombinaci si můžete užít vynikající jízdní vlastnosti a zároveň skvělý komfort, který vám málokterý vůz na světovém trhu dokáže nabídnout. Při designu se konstruktéři inspirovali modelem z roku 1930, který byl jedním z nejobdivovanějších aut té doby. Nádherný na pohled však není pouze exteriér, ale také samotný interiér vozu. Kombinace dřeva a nádherné bílé kůže působí velmi elegantně.

Přestože se v první řadě jedná o luxusní a pohodlné auto, rozhodně má co nabídnout i z hlediska výkonu. Auto je poháněno osmiválcovým motorem o objemu 6,75 litru. Díky němu může tento na první pohled robustní automobil dosáhnout rychlosti až 296 kilometrů za hodinu.

I proto je Bentley Mulsanne oblíbený i mezi milovníky rychlé jízdy a vysokého výkonu. Jedinou vadou na kráse může být relativně vysoká spotřeba. Ta je udávána v rozmezí necelých 17 litrů na sto kilometrů, což je oproti konkurenčním vozům ve stejné kategorii podstatně více. O tom, že je o tento vůz obrovský zájem potvrdila automobilka ihned poté, co se během prvních několika dní prodali všechny dostupné vozy a na další museli nový majitelé čekat až půl roku.

Vzhledem k ručnímu zpracování je totiž proces celé výroby časově velmi náročný a zdlouhavý, ale rozhodně se vyplatí si počkat. Odměnou vám bude nezapomenutelný pocit z jízdy, který vám těžko nabídne jakékoliv jiné auto. Automobilka Bentley tedy opět ukazuje, že je v tomto oboru naprostou jedničkou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *