Informace ze světa auto-moto

Nejnovější Škoda Fábia přistižena při testování na silnici

Čas nezastavitelný a ani se nenadějeme a brzy se dočkáme zcela nové generace Škody Fábie. Novinka má přijít na svět pravděpodobně již v létě, ale my už nyní disponujeme opravdu kvalitními fotografiemi, které se podařilo udělat během testování na silnici, kdy prototyp disponoval jen velmi decentním maskováním.

Hned v úvodu je třeba říci, že velké změny oproti současné generaci na první pohled opravdu vidět nejsou. To je poněkud překvapivé, protože během autosalonu v Ženevě se sám Jozef Kabaň nechal slyšet, že nová Fabia změní své zaměření a bude představovat Vánoce už v létě, protože prohlásil, že bude podstatně modernější, atraktivnější, vyspělejší a krásnější, proto se nám prý bude všem velmi líbit.

Autentické fotografie však spíše napovídají, že jde jen o jemnou evoluci současných tvarů a nic světoborného se nezmění. Je pravda, že hlavní partie včetně světlometů jsou stále zakamuflované, ale celkový tvar karoserie vypadá do značné míry stejně, zejména při pohledu na převisy a rozvor, i když prototyp působí podstatně hranatější. Nechme se však překvapit, co se skrývá za maskováním

Šestikolový Mercedes G z dílny AMG

Jedním z největších automobilových fenoménů poslední doby je rozhodně troj- nápravový Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6. Podobných exotů je na světě sice více, ale byla to právě německá automobilka, která přišla na trh s něčím neobvyklým rovnou do sériové výroby.

Pravděpodobně na základě velkého úspěchu nových modelů G 63 a G 65 AMG, nejen v oblastech Saúdské Arábie či Arabských Emirátů, si kompetentní uvědomili, že v těchto oblastech i brutální verze s astronomickými cenovkami nepředstavují úplný strop nabídky a stále tamní dědicové nemají problém sáhnout ještě po něčem exkluzivnější. No a právě 544-koňové, 6×6-kové G-čko je právě to, co jim nemůže v dané kategorii s patřičným luxusem nikdo nabídnout.

Mercedes dodal již několik desítek těchto exkluzivitek, které se již objevily i na nejednom dechberoucím videu, či dokonce v prestižním Top Gearu, kdy Richard Hammond předvedl toto monstrum v plné kráse právě v okolí Dubaje.

Ekologie i logika šla bokem a díky tomu mohl vzniknout takový speciální kousek dokonalé techniky, se kterým bychom se určitě všichni rádi svezli.

dietmaha / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *